מאמרים
 
מהפכת הטכנולוגיה מקרבת מציאת פתרונות לביות הפרעות האכילה
אוגוסט 2016
עם התקדמותה של מהפכת הטכנולוגיה, בעיקר האינפורמציה, מקבל המחקר בנושא הפרעות האכילה דחיפה גדולה קדימה וטיפולים שונים מתפתחים על בסיס ההתקדמות הזו. יחד עם זאת ההתקדמות במחקר מצביעה על המורכבות והמסובכות של המחלות והתמונה שמתבהרת היא של מחלות שנגרמות ע"י משתנים רב צדדיים.
פרטים נוספים >>
 
עוד צעד קדימה בטיפול בהשמנת יתר (obesity
יולי 2016
סוכנות המזון והתרופות של ארה"ב, ה FDA, אישרה לאחרונה מתקן שמרוקן מהבטן מזון לאחר ארוחות וזה המתקן הרביעי בסדרת המתקנים למלחמה בהשמנת היתר שהסוכנות מאשרת בשנה האחרונה תחת הקטגוריה, "approved interventions" (מעורבות חיצונית מאושרת כטיפול בבעיה רפואית). המתקן, AspireAssist System שמו, פותח ע"י חברת סטארט אפ מהעיר King Of Prussia בפנסילבניה בשם Aspire Bariatrics
פרטים נוספים >>
 
אוכלוסיות הבקטריות במעיים והקשר להתפתחות מחלת האנורקסיה
יוני 2016
כחלק ממחקר, בנושא "הקשר בין המעיים למוח" ("gut-brain axis"), שנערך בביה"ס לרפואה של אוניברסיטת צפון קרולינה בארה"ב, התגלו הוכחות לקשר/אָסוֹצְיַאצְיָה בין קהיליית המיקרוביאטה (קהילה אקולוגית של מיקרואורגניזם, ברובם מיני חיידקים, הנמצאים בתוך הגוף החי ומקיימים יחסים סימביוטיים ופתוגנית עם הגוף) להפרעות אכילה.
פרטים נוספים >>
 
ההשלכות של מהפכת האינפורמציה על הפרעות האכילה
מאי 2016
ההשלכות של מהפכת האינפורמציה על הפרעות האכילה
התקדמות מהפכת האינפורמציה, במיוחד מאז הכנסת האלחוט והטלפוניה החכמה למערכת, הביאה לשינויים דרסטיים בכול אורחות החיים וזה לא פסח גם על הרפואה. מה שחשוב יותר הוא שחשיפת האינפורמציה בכול תחום, גלובלית ולעיני הציבור כולו גורמת לשינויים בהסתכלות על דברים.
פרטים נוספים >>
 
גירוי מוחי (Brain stimulation ) עשוי לעזור במלחמה נגד אנורקסיה נרווזה
אפריל 2016
חוקרים באוניברסיטת קינג הבריטית, שערכו בדיקות של חולי אנורקסיה באמצעות סדרות של גירויים חשמליים במוח, הגיעו למסקנה שגירויים חוזרים ונשנים מקילים על סימפטומים של המחלה. החוקרים העריכו את מצבם של החולים לפני ואחרי בדיקות חוזרות ונישנות באמצעות טיפול שנקרא transcranial stimulation (rTMS), טיפול שבדרך כלל מיועד להקל על סובלים מדיכאונות. בטיפול TMS אוTranscranial magnetic stimulation מגרים,
פרטים נוספים >>
 
בעיות של בריאות הנפש שכיחות אצל אנשים שמתכננים ואו עוברים ניתוחים באריאטרים (קיצורי קיבה)
מרץ 2016
ניתוחים באריאטרים מקובלים היום כתגובה למצבם של אנשים שמנים מאוד (שמוגדרים כסובלים מאובסיטי). העובדה שבעיות נפשיות נפוצות אצל אנשים שמחליטים לבצע את הניתוח מוכרת וידועה מזה זמן אבל מה שלא ידוע ועד כה לא נבדק היא נפיצות (prevalence) הבעיות הללו והאם יש קשר בינן לבין הבעיות שמתפתחות לאחר הניתוח.
פרטים נוספים >>
 
אחוז התמותה אצל אנשים שסובלים מאנורקסיה נרבוזה גבוה פי 5 מאחוז התמותה הכללי באוכלוסייה
פברואר 2016

מחקר מקיף, בנושא מוות מהפרעות אכילה, שנערך לאורך זמן על כ 6000 חולי הפרעות אכילה, פורסם לאחרונה וקובע שהסיכוי למוות אצל אנשים שסובלים מאנורקסיה נרבוזה גבוה פי 5 מהסיכוי באוכלוסייה וזה נכון לא רק לאנורקסיה. אחוז התמותה אצל אנשים שסובלים מבולימיה ומחלות הפרעות אכילה אחרות גבוה גם הוא מהממוצע באוכלוסייה אבל לא ברמה שמצאו החוקרים אצל חולי האנורקסיה שבולטת כגורם למוות.
פרטים נוספים >>
 
הגיע הזמן לפקח גם על תעשיית האופנה
ינואר 2016
יותר ויותר נשמעות קריאות, גם מהציבור אבל מה שחשוב גם בבתי הנבחרים האמריקאים, להטיל רגולציה על תעשיית האופנה ושיטות הפרסום והסטנדרטים שתעשייה זו מייצרת. זה שנים שמומחי התזונה, אירגוני נשים וארגונים לשמירה על נוער מתלוננים על הדרך שבה תעשיית האופנה, הסוכנים והמדיה מתנהגים באכזריות כלתי מוסרית כאשר הם מגדירים, מעבירים מסרים ויוצרים סטנדרטים של רזון שמגדילים את סיכוני ההיפגעות מהפרעות אכילה במיוחד אצל נערות אבל לא רק.
פרטים נוספים >>
 
בריונות כגורם להפרעות אכילה
דצמבר 2015
מחקרי עבר כבר הוכיחו ש"נפגעי בריונות" הם בעלי סבירות גבוהה להיפגע ממחלות הפרעות אכילה. אבל מחקר שנערך לאחרונה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת דיוק, במדינת צפון קרולינה בארה"ב, בנושא הבריונות בין בני נוער הסתיים עם מסקנות מפתיעות שלפיהן גם הבריונים, אלו שמפעילים את האלימות, נמצאים בסכנה של היפגעות בהפרעות אכילה. זאת למרות הדעה השלטת עד כה שהבריון "תמיד בריא, חברתי ולבבי יותר כלפי חוץ".
פרטים נוספים >>
 
השפעת המיקרואורגניזם בקיבה על אנורקסיה
נובמבר 2015
השפעת המיקרואורגניזם בקיבה על אנורקסיה
מחקר חדש שפורסם לאחרונה ב Psychosomatic Medicine רומז על כך שקהילות המיקרובים בבטנם של אנשים שסובלים ממחלת האנורקסיה שונות מאלו שנמצאות אצל אנשים בריאים. יותר מכך, החוקרים, שבצעו את המחקר בביה"ס לרפואה של אוניברסיטת צפון קרולינה, טוענים שחוסר המשקל של קהילות האורגניזמים שראו אצל חולי אנורקסיה קשור כנראה לסימפטומים פסיכולוגים שקשורים במחלה שמציגה את אחוזי המוות הגבוהים ביותר בתחום הבריאות הנפשית.
פרטים נוספים >>
 
הפרעות אכילה ''מצטרפות'' לגלובליזציה (אסיה כדוגמה)
אוקטובר 2015
הפרעות אכילה, שבעבר התרכזו בנשים צעירות לבנות ובמדינות העשירות במערב, הפכו למחלות גלובליות במלוא מובן המילה ושתוקפות כול מין, כול גיל והן מתקדמות/עוברות בין התרבויות השונות. התופעה הזו כבר נבדקה ואומתה באמצעות עבודות מחקר בעבר אבל, כך נראה מסקר מקיף שנערך לאחרונה ע"י ד"ר Kathleen Pike מהמחלקה לפסיכיאטריה ואפידמולוגיה באוניברסיטת קולומביה בניו יורק וד"ר Patricia Dunne מהמחלקה לפסיכולוגיה קלינית בקולומביה.
פרטים נוספים >>
 
הגיע הזמן להפוך את תוספי המזון לתרופות מרשם
ספטמבר 2015
מהם תוספי תזונה? מהם תוספי מזון? מהם ההבדלים בין השנים? ומהם תוספי תזונה לספורטאים? תוספי תזונה הם תוספים שאנחנו מוסיפים לתזונה הכללית שלנו בעוד שתוספי מזון הם תוספת ספציפית למוצר מסוים (כמו ויטמינים שמוסיפים במהלך הייצור לדגני הבוקר). תוספי תזונה לספורטאים הם אותם תוספים שמיועדים לאנשים שעוסקים בספורט כמו מי גבינה או סרום חלב (Whey), קריאטינים ועוד. אדם שמתעסק בספורט יכול היום לרכוש, מהמדפים וללא מרשם, אין ספור סוגים של תוספים שמתואמים (על פי הפרסומת לפחות)
פרטים נוספים >>
 
אנורקסיה (וגם אונס) היא בעיה גברית לא פחות מנשית
אוגוסט 2015
עיתון הגארדיאן הלונדוני עדכן לאחרונה את הסטטיסטיקה בנושא אונס בבריטניה. העיתון מציין שב 2014 נרשמו 107,100 מקרים של ניסיון לאונס "של נשים ונערות" בבריטניה ובוולס (המחקר לא כלל את אירלנד וסקוטלנד), עלייה של % 18.3 לעומת השנה הקודמת. מתוך אלו הושגו הרשעות ב 78,773 מהמקרים שזו עלייה של % 16.9 לעומת 2013. רוב המורשעים, % 59, היו בגילאי 25-59. כ % 9 מהמורשעים היו מתחת לגיל 17, 56 מתוכם מתחת לגיל 13
פרטים נוספים >>
 
מפסידים במלחמה לעצירת האנורקסיה?:
יולי 2015
השימוש ההולך וגדל במכשור האינפורמציה החכם (טלפונים, טבלטים, איי פונים וכו)", אומר ד"ר Colin Michie, יושב הראש של הוועדה לתזונה בקולג' המלכותי הבריטי לטיפול בילד ולבריאותו (Royal College of Paediatrics and Child Health), "והפרסום שהם חשופים לו מביא יותר ויותר בנות לבתי החולים לטיפול באנורקסיה.
פרטים נוספים >>
 
על הפרעות אכילה אצל מבוגרים
יוני 2015
בעבר נתפסו מחלות הפרעות אכילה כמחלות שתוקפות נערות בלבד. עם הזמן הסתבר שמחלות הפרעות האכילה לא רק ש"מכסות" את כול המינים ואת כול הגילאים הן גם גורמות לנזקים כלכליים אדירי ממדים. נכון, השמנת היתר, האוביסיטי, תרמה להצפת המודעות הזו לא מעט אבל ככול שמהפכות הטכנולוגיה והאינפורמציה מתקדמות, ומציפות יותר ויותר אינפורמציה על פני כול כדור הארץ ו"דוחפות" קדימה את מדעי הרפואה מסתבר שכול דעות העבר בקשר למחלות הפרעות האכילה הופרכו, אפילו הדעה שדוגמניות רזות הן הסיבה לכך שבנות נתפסות למחלות כמו אנורקסיה ובולימיה כבר אינה "תופסת".
פרטים נוספים >>
 
''מיתוס היופי''
מאי 2015
שמי פנינה ואני פעילה פמיניסטית ומושפעת ממיתוס היופי. אני הייתי ילדה ונערה שמנה, עם עודף משקל, שכל הזמן אמרו לה: "אם תרזי, תהי יפה". אני לא יודעת כמה שקלתי אז כי לא נשקלתי, אבל בתקופה שבין הצבא לאוניברסיטה, ללא דיאטה, ללא תכנון, ירדתי במשקל. ירדתי ממידה 50-52 למידה 42-44.
פרטים נוספים >>
 
הספר ''חמישים גוונים של אפור'' כגורם להפרעות אכילה
אפריל 2015
הספר, "50 גוונים של אפור", שיצא ב 2011 ובעקבותיו הסרט על פיו, שיצא לאקרנים ב 2015, היו סנסציה של ממש. הספר, שתורגם ל 52 שפות נמכר ביותר מ 100 מיליון עותקים והסרט היה משוברי הקופות הגדולים אי פעם. מאז הספר הראשון הופיעו עוד 2 "חמישים גוונים" ונראה שיש כאן, מבחינת המעריצים/ות חזרה על שרשרת ספרי הארי פוטר למרות שהסדרות מכוונות לקהלים שונים לחלוטין מה גם שהרמה הספרותית והלשונית של 50 גוונים נחותה בהרבה.
פרטים נוספים >>
 
מריחואנה והפרעות אכילה
מרץ 2015
הפרופסור Roger A. Nicoll, נוירולוג מאוניברסיטת קליפורניה והפרופסור לפסיכיאטריה מאוניברסיטת מרילנד, Bradley E. Alger, פרסמו כתבה תחת הכותרת The Brain's Own Marijuana. הכתבה התפרסמה בירחון סיינטיפיק אמריקה מדצמבר 2004. בכתבה מתארים השניים את המריחואנה והשפעותיה רבות הפנים. "יש כאלה", הם כותבים, "שאזכור שמה באוזניהם מעלה בדמיונם תמונות של מעשני חשיש אבודים השרויים בטמטום חושים. אחדים רואים בה מקור לרגיעה - דרך להאט את טירוף החיים המודרניים. ואילו לאחרים, מריחואנה מסמלת תקווה לחולי סרטן הסובלים מבחילות מתישות בהשפעת הכימותרפיה, או הקלה לסובלים מכאבים כרוניים. מריחואנה היא אכן כל הדברים האלה ואף יותר.
פרטים נוספים >>
 
מה לומר ולעשות כשבתך מודיעה לך שלדעתה היא שמנה
פברואר 2015
כאשר בתך באה ומחלקת אתך את דאגותיה לגבי דימוי הגוף שלה אלו חדשות טובות וגם רעות. החדשות הטובות הן שתמיד טוב שהילדה באה להתייעץ אתך כי זה אומר שעבורה את מהווה מישהו שאפשר להתייעץ אתו, לבטוח בו ושייתן לה תגובות/תמיכות בבעיותיה בקיצור, המבוגר האחראי והמועדף עליה ושהיא מאמינה בו.
פרטים נוספים >>
 
מדוע אחוז הבנים שנתפסים במחלות האנורקסיה/בולימיה נמוך בהרבה מאחוז הבנות?
ינואר 2015
עד לפני זמן לא רב התייחסו למחלות הפרעות האכילה, אנורקסיה ובולימיה בעיקר, כ"מחלות נשים". עם הזמן התגלה שלא מעט גברים נתפסים למחלות הללו אבל על פי נתונים שנאספו עד כה אחוז הגברים נמוך בהרבה מזה של הנשים. ממה שידוע כרגע רק % 10 מהחולים הם גברים. ככול שחקר המחלות הללו מתקדם וככול שהעברת האינפורמציה מתקדמת מתחזקת הסברה שאחוז החולים ממין זכר גבוה בהרבה וישנם הטוענים שעם התקדמות תהליכי ההיחשפות העצמית ברשתות מחד וההתקדמות ביכולות לסיווג והגדרת המחלות מאידך יסתבר שאחוז הגברים אינו נופל מאחוז הנשים
פרטים נוספים >>
 
1 2 3 4 5 6
< הבא
בית שיקומי
בהוד השרון נפתח בית שיקומי לצעירות הסובלות מהפרעות אכילה. פרויקט ראשוני ויחודי ...
[לידיעה המלאה]
מרפאת נופית ספק מוכר של משרד הביטחון
מרפאת נופית ספק מוכר של משרד הביטחון, אגף השיקום.
מס' ספק: 83494440
[לידיעה המלאה]
חוות דעת רפואיות
חוות דעת לצורך הכרות בנכות נפשית לביטוח לאומי ומשרד הביטחון בכל מגוון של תחלואה ...
[לידיעה המלאה]
תודות יזמות עיסקית
מכתבי תודה
[לידיעה המלאה]